+380994087762 +38097 2231 687
info@mysad.org.ua
Волинська обл. м. Ковель

Саджанці в горшках

Продавці такого садивного матеріалу запевняють, що такі саджанці можна садити з весни до зими. Це досить зручно, коли є можливість, тоді й посадив. При пересаджуванні коренева система зазнає найменшого пошкодження, це важливо для дальшого росту. Деякі культури практично не приживаються з відкритим корінням. Це – лохина високоросла, брусниця, чорниця, погано приживлюються молоді саджанці кизилу. Перспективний цей метод для ожини, малини, фундука, винограду, особливо для декоративних культур.

В Україні, останні роки, зростає виробництво саджанців з закритою кореневою системою.

Отож, розглянемо особливості посадки і догляду. Більшість розсадників, саджанці в горшках вирощують в теплицях, тому придбаний саджанець необхідно трохи загартувати. Якщо весняні чи осінні заморозки, заносити на ніч в теплицю чи веранду. Вдень тримати на дворі. Якщо, саджанці вже висаджені, то прикрити їх на місці посадки. Особливо це стосується винограду, не зашкодить також і іншим культурам. Влітку  треба притіняти від прямого сонячного проміння. Обов’язково слідкувати за вологістю грунту. Грунт, найчастіше торф, який дуже швидко пересихає. Поливати обов’язково.

При посадці горщик занурюємо у воду на декілька хвилин. Виймаємо, перевертаємо вниз «головою», знімаємо горщик. Торфяна грудка щільно обплетена корінням. Це добре. Для кращого контакту з землею низ грудки добре трохи розірвати. Садити необхідно на 3-4 см. глибше. Після посадки на постійне місце обов’язково часто поливати. Торф має особливість пересихати і зменшуватись в об’ємі, тоді між ним і землею може утворитись пустота. За таких умов, корінню важко вийти за межі торф’яної грудки. Отже, поливаємо потроху і часто. Поверхню грунту можна замульчувати , але є ризик, що може з’явитись кріт, тоді саджанець прийдеться відкопувати з кротовини. Взагалі то саджанці з горшків приживлюються добре, швидко ростуть і вступають в плодоношення.

Category: Статті
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>