Сорти абрикоса — характеристика
Ветеран Севастополя
Сорт абрикоса середнього терміну дозрівання, отриманий в ІС УААН від запилення елітної форми 4466 сумішшю пилку культурних сортів. Автор сорту О.Л.Денисюк.
Дерева середьньої сили росту, мають середню зимостійкість, в умовах Західного Полісся. Відзначаються відносною стійкістю до грибкових хвороб, стабільною і високою урожайністю, невибагливі до умов вирощування. В плодоношення вступають рано, на 3-4 рік росту в саду.
Плоди дуже великі 60-85 грамів, округлі, злегка приплюснуті з боків, оранжеві з рум’янком, кісточка середня, добре відділяється від м’якоті. Мякоть не достатньо щільна, світло оранжева, без волокон. Смак приємний, солодкий з кислинкою. Плоди мають середню транспортабельність. Достигають з 10 липня, не одночасно, протягом 5-8 днів.
Дуже смачні при повному достиганні, але тоді не транспортабельні.
Харлайн. (Harlayne)
Абрикос Канадської селекції, вирізняється підвищеною морозостійкістю, має всі шанси вирощуватись в Північному Поліссі України. Крім того цей сорт є самим стійким із серії Харо, до грибкових хвороб, має підвищену стійкість до моніліозу, до плодових гнилей і вірусу шарки. Дерево високоросле.
Плоди дуже гарні, сплюснуті з боків, з яскравим румянком на більшості плоду. Мякоть м’ясиста, дуже щільна, насиченого оранжевого кольору, дуже смачна, має виражену кислинку. Середня вага 50гр. Кісточка середня, сплюснута, добре відділяється від мякоті, ядро гірке. Плоди мають хорошу транспортабельність, можна і на ринок, і на сухофрукти, або іншу переробку. Достигають з 5 серпня, якщо проріджувати завязь, то розмір плодів досягає 90гр, а достигання пришвидшується на 5-10 днів.
За попередніми спостереженнями дерева не є посухостійкими, а вимагають доброго зволоження грунту, під час дозрівання плодів. Харлайн знаходиться на випробуванні.
Харгранд (Hargrand)
Абрикос Канадської селекції, має високу морозостійкість, тому є цінним сортом для Полісся України, так і для всієї України. Виведений на станції Харроу, в штаті Онтаріо в 1969р, зареєстрований в 1981р. Отриманий від вільного запилювання сорту Голд Річ.
Дерево високоросле, стійке до грибкових хвороб. Плоди оранжеві, однотонні, без рум’янця, округлі, дуже великі. Середня вага 85гр, максимальна, на моїх деревах, була 110гр. Достигання середньо-пізнє, з початку серпня. Абрикоси не гниють, довго не перезрівають на дереві. Мякоть м’ясиста і щільна, без волокон, приємного, солодкого смаку, без кислинки. Кісточка маленька, від м’якоті відділяється.
Дуже вдалий сорт. Плоди високотоварні. добре продаються на ринку, можна сушити на курагу, консервувати.
Харгранд може стати кращим сортом для холодного клімату.
Харостар (Harostar)
Абрикос Канадської селекції, має високу морозостійкість, як і більшість сортів виведених на станції Харроу, в штаті Онтаріо. Дерева середньрослі.
Плоди винятково яскраві — червоний румянок на оранжевому фоні, середніх розмірів, 45-55гр. Мякоть щільна, достигання одночасне.
Термін достигання — середній, 20 — 25 липня. Плоди мають підвищену стійкість до розтріскування, стійкі до гнилей і бактеріалиних плям. Кісточка маленька, вільна.
В нашому розсаднику Харостар проходить випробування.
Хароджой (Harojoy)
Новий сорт Канадської селекції, зареєстрований у 2000 році, раннього терміну достигання, орієнтовно початок липня. Отриманий від схрещування Харлайн і Харкот. Дуже стійкий сорт до грибкових хвороб — плодових гнилей, бактеріальних плям, стійкий до розтріскування, загальна витривалість висока.
Плоди злегка приплюснуті, оранжеві з червоним румянком. Мякоть щільна, транспортабельність плодів висока. Кісточка маленька, добре відділяється від мякоті.
В Канаді Хароджой витісняє в нових насадженнях інші сорти абрикос, в нас на випробуванні.
Саджанці даних сортів щеплені на жерделях, сіянцях дикого абрикоса.