+380994087762 +38097 2231 687
info@mysad.org.ua
Волинська обл. м. Ковель

Ожина

IMG_1378 - Копія                                Блек Санін

Сорт ожини раннього строку достигання, отриманий в Америці, в штаті Меріленд, доктором Скоттом. Має потужну силу росту, формує довгі, до 4-5м пагони, повністю безшипі. До хвороб стійкий, ознак захворювання не спостерігалось. Молоді пагони спочатку ростуть вертикально, потім верхівка загинається на висоті 1-1.5м і росте горизонтально.

Без укриття витримує до -20 градусів, нище – підмерзає і знижує урожайність, при -25 вимерзає до рівня снігового покриву. Під снігом пагони зимують дуже добре. Ягоди подовгасті, чорні, блискучі, вагою до 8грамів, достигають неодночасно, збір на протязі трьох тижнів. Достиглі ягоди дуже смачні, з своєрідним ароматом, при перестиганні осипаються і втрачають транспортабельність. Сорт високоурожайний. Розмножується вкоріненням верхівок пагонів.   

     

IMG_1377 - Копія    Оркан

Сорт ожини середнього строку достигання. В умовах Західного Полісся починає достигати в перших числах серпня. Отриманий в Польші, доктором Яном Данеком. В створені сорту використовувавсь Блек Сетін, англійські сорти і місцеві, гірські форми. Кущ формує потужні розгалужені пагони, які спочатку ростуть вертикально, потім горизонтально. Довжина пагонів до 3 метрів. Сорт безшипий, стійкий до грибкових хвороб і шкідників. Хоча має підвищену морозостійкість, в Україні необхідно вкривати, при температурі -25 може бути без урожаю. Ягоди великі, подовгасті, чорні з блиском, вагою 7-9 грамів, достигають неодночасно, збір проводять три тижні. Достиглі ягоди смачні, солодкі з легкою кислинкою, перестиглі втрачають транспортабельність. Розмножується вкоріненням верхівок пагонів.

Білоруська солодка

Білоруська солодка – ожина раннього терміну дозрівання. Пагони прямостоячі, околючені, колючки дрібні, при зборі ягід майже не заважають, виростають до двох метрів, вехівка загнута, добре гілкуються. Можна вирощувати без шпалери.

Морозостійкість висока , деякі джерела вказують до -40,  в Україні вирощується без укриття. Непосухостійка, вимагає поливу під час дозрівання ягоди. Без поливу ягода набирає горчинку, може спектися.

Ягоди темно- сині, блискучі, зібрані в китиці, вагою до 5гр., приємного  десертного смаку, майже без кислинки. Транспртабельність висока, ягода щільна. До ґрунтів вибаглива, і садити краще в напів тіні.

Розмножується кореневою порослю, так і як малина. Насадження довго зберігають продуктивність, 25 років і більше будуть радувати Вас смачною ягодою.