+380994087762 +38097 2231 687
info@mysad.org.ua
Волинська обл. м. Ковель

Малина

                                                                               Вранішня роса

IMG_0023 - КопіяРемонтантний сорт малини польської селекції, в Україні вирощується для отримання осіннього урожаю. Ягоди великі, жовті, вагою 5-8г., одномірні, при повному достиганні оранжеві. Десертного смаку, дуже солодкі, без кислинки, за що подобаються і дорослим, і дітям. Достигання розтягнуте з початку серпня, і  триває до заморозків, найчастіше до кінця жовтня. Ягоди соковиті, мають тонкий аромат. Урожайність середня, до 3 кілограмів з куща. Транспортабельність середня, не можна допускати перезрівання ягід.

Висота кущів до 1,80 м., пагони прямостоячі, слабо розгалужені, околюченість середня, шпалери не потребують. Шипи короткі, загнуті до низу, розмішені по всьому пагоні, при збиранні врожаю не заважають.

Вранішня роса має підвищену стійкість до грибкових хвороб і шкідників. Краще вдається в районах з помірним теплом — в жаркому кліматі ягода набирає кислоту.

Ягода використовується для споживання в свіжому вигляді і для переробки.

IMG_0015 - Копія

                            

                             Поляна

Сорт малини польської селекції. Виведений в результаті схрещування Зева і Херітедж.  Поляна — ремонтантний сорт. В Україні вирощується для отримання одного — осіннього врожаю.

Ягоди середні,  насиченого червоного кольору, вагою від 4 до 6 грамів. Достигають в перших числах серпня, і це раніше ніж більшість ремонтантних сортів.  Плодоношення триває до заморозків, до 15-30 жовтня.  Смак насичений, багатий, «справжня» малина, дуже ароматна, має підвищену кислотність, продукти переробки виходять відмінні, ягоду можна споживати свіжою. Транспортабельність ягоди висока.

Висота кущів до 1,30 см, шпалера не потрібна. Околюченість пагонів не висока, наявні тільки дуже короткі, неагресивні колючки, дещо більші в низу пагона.

Сорт невибагливий до умов вирощування, добре плодоносить при мінімальному догляді, але при високій агротехніці урожайність суттєво збільшується. Потенціал з куща до 5кг ягід за сезон.

Стійкість до хвороб середня. Поляна — самий вигідний сорт для тих, хто займається переробкою ягоди.

   IMG_0075 - Копія   Гусар

Сорт малини середньораннього строку достигання. Виведений відомим російським селекціонером І.В.Казаковим. Кущ формує товсті і потужні пагони висотою до 3 метрів, безшипі, молода поросль росте з дрібними шипами, які потім відпадають. Кореневих паростків дає не багато. Сорт невибагливий до грунтів і догляду, відзначається підвищеною посухостійкістю. Можна вирощувати без шпалери, але при великому урожаї гілочки вигинаються і можуть лягати на землю. Морозостійкість пагонів має достатню для вирощування в умовах України. Стійкість до хвороб середня, може пошкоджуватись пурпурною плямистістю, необхідна профілактична обробка.

Ягода конічна, дещо витягнута, темно-рубінового кольору, середня вага 6 грамів, максимальна 10 грамів. Смак відмінний, гармонійно збалансований вміст цукрів і кислот. Має яскраво виражений малиновий аромат. Ягоди починають достигати, інколи, в кінці червня, масовий збір середина липня. Транспортабельність ягоди висока. Урожайність середня, 9-10 т/га.

IMG_1282          Кумберленд

Старий американський сорт малини з чорною ягодою.

Кущ формує аркоподібні, вигнуті пагони, довжиною 2-2,5 метрів, всіяні дрібними, загнутими колючками. Околюченість висока, але збору ягід це не заважає.

Плодоносить на минулорічних пагонах, які можуть обходитись без шпалери,  якщо їх обрізати на висоті 160 — 180см.

Ягоди дрібні, вагою 2 грами, чорно-фіолетові з невеликим восковим нальотом,  розміщуються  кистями по 6-9 штук, знімаються без плодоніжки (як малина). Смак приємний, десертний, більш солодкий ніж кислий. Мають смак і присмак «лісової» ягоди. Дуже ароматні. Цінуються за підвищений вміст вітамінів і біологічно активних речовин. Транспортабельність ягід хороша, використання універсальне.

Морозостійкість сорту висока, витримує -32 градуси. Може хворіти пурпурною плямистістю, необхідна профілактична обробка, інших хвороб і шкідників не спостерігалось. Під час дозрівання ягід обов’язковий полив, сорт не посухостійкий, до ґрунтів вибагливий —  на пісках рости і плодоносити буде погано.

Кореневих відростків не дає, розмножується вкоріненням верхівок. На закинутих ділянках утворює цілі зарослі.

IMG_0064 - КопіяКаскад Делайт

Сорт малини американської селекції, середнього терміну дозрівання, виведений в США. Кущ формує міцні пагони, з вкороченими міжвузлями, висотою близько двох метрів. Шипуватість середня, шипи не великі, розміщені внизу пагона, незаважають збору ягід. Сорт відзначається високою життєздатністю і швидким ростом, формує багато кореневих відростків. Вирощувати найкраще на  шпалері. До грунтів не вибагливий, переносить короткочасне перезволоження. Стійкість до грибкових хвороб висока, морозостійкість вивчається.

Ягоди дуже гарні, конічні, подовгасті, вагою 5-6грамів, яскравого червоного кольору.

Дуже смачні, кисло-солодкі, з насиченим ароматом. Починають достигати в середині липня, підходять для ринку свіжої продукції. Транспортабельність висока. Урожайність до 4 кг з куща.

 Октавія

Літній пізньо достигаючий сорт, виведений в 1992 році в Англії на Іст-Молінгській станції, в батьківській парі є сорт Глен Емпл. Пагони середньої товщини, висотою до 2.5 м, з короткими міжвузлями, потребують підв’язки.

Ягоди бочковидні, світло червоні, дуже великі, максимальна вага 10гр, вирізняються підвищеною лежкістю і транспортабельністю. Смачні солодко-кислуваті, ароматні.

Достигають на тиждень пізніше ніж Глен Емпл, коли всі літні сорти вже відплодоносили, а ремонтантні ще не почалися, плодоношення розтягнуте на 4-5 тижнів. Сорт має підвищену зимостійкість.

За нашими спостереженнями дуже стійкий до пурпурної плямистості (діді мели), не пошкоджується тлею, краще росте на легких, родючих грунтах. Стартує повільно, прирости в рік посадки до 1.80 см. при гарному догляді.