Агрус
Сорт агрусу середнього строку достигання, отриманий в Південно-Уральському НДІ овочівництва і картоплярства від схрещування сортів Малахіт і Самородок. Автор сорту В.С. Ільїн.
Кущі середньої сили росту, середньорозкидисті, пагони середньої товщини, околючені слабо. Поодинокі, короткі колючки розміщені тільки в нижній частині пагона.
Ягоди великі, овальні, світло-зелені, вагою від 4 до 9 грамів. Шкірка тоненька, без опушення. Смак приємний, кисло-солодкий, дегустаційна оцінка 5 балів. При перестиганні можуть опадати.
Беріл морозостійкий, високоурожайний, стійкий до грибкових хвороб, один із кращих сортів російської селекції.
Сорт аґрусу середньораннього териіну достигання. Кущ середньої сили росту, компактний. Пагони слабошипуваті, шипи короткі, одинарні, зрідка трапляються на молодих пагонах, на старіших відпадають. Сорт стійкий до грибкових хвороб. Боршнистою росою не пошкоджується, до антракнозу стійкість підвищена. Морозостійкість висока, за роки вирощування підмерзань не спостерігали.
Ягоди вагою 5-6 грамів, світло-зелені, можуть бути з червонуватим загаром, покриті восковим нальотом. Смак десертний, кисло-солодкий. При дозріванні опадають.
Джерело один з кращих зеленоплідних сортів аґрусу, цінується за високі смакові якості, низьку околюченість. Урожайність 3-5кг з куща.
Сорт аґрусу середнього строку достигання, виведений в Мліївському і інституті помології ім. Л.П.Симиренка УААН від гібридизаціїї форми №6494 та сорту Красень у 1988 р.
Сила росту середня, пагони прямостоячі, слабошипуваті, колючки короткі, неагресивні, зрідка зустрічаються у нижній частині куща. Зимостійкість і стійкість до грибкових хвороб високі. Ягоди великі, еліпсовидні, зеленувато- червоні, з восковим нальотом, слабоволохаті, жилкування помірне.
Смак ягоди приємний, кисло-солодкий, шкірочка міцна, середньої товщини. Урожайність висока, від 16т з га.
Первинне випробування показало високу посухостійкість і невибагливість до умов вирощування.
Зелений дощ
Сорт аґрусу пізнього строку достигання, виведений И.В.Поповою. Формує прямостоячий, високорослий кущ. Пагони слабошипуваті. Шипів мало і вони короткі, одинарні, в зоні плодоношення відсутні.
Сорт відзначається високою життєздатністю, стійкістю до грибкових хвороб, високою морозостійкістю і невибагливістю до умов вирощування.
Ягоди великі, овальні, вагою 4-6 грамів, світло-зелені, без опушення. Смак звичайний, мякоть зелена. Ягода більш придатна для переробки. Урожайність 4-5кг. з куща. Відзначаємо дуже пізнє достигання даного сорту , початок серпня.
Златогор
Сорт аґрусу середнього строку достигання. Виведений в Інституті садівництва УААН від схрещування сортів Мліївський жовтий і Малахіт.
Кущ формує слаборозкидистий, середньорослий, з товстими пагонами. Околюченість середня, присутні одинарні і подвійні шипи, у верхній частині пагона їх кількість невелика.
Ягода середніх розмірів, жовтувато-зелена, з слабким восковим нальотом, жилкування шкірки помірне. Смакові якості високі.
Златогор відзначається високою урожайністю (до 20т/га), має високу стійкість до грибкових хвороб, невибагливий до умов вирощування.
Сорт аґрусу раннього строку достигання, виведений в Інституті садівництва УААН від схрещування сортів Мліївський червоний і Сливовий.
Кущ середньорослий, слаборозлогий, пагони прямостоячі, околюченість середня. Наявні одинарні, подвійні і невелика кількість потрійних шипів. Сорт стійкий до борошнистої роси і інших грибкових хвороб. Морозостійкість висока.
Ягоди великі, червоні, середньою вагою 6,5 грамів. Шкірка слабо волохата, восковий наліт незначний. Смакові якості середні. Використання ягід універсальне.
Карат високоурожайний сорт, середня урожайність 20т/га, придатний для промислових і любительських насаджень.
Карпати
Сорт агрусу середнього строку достигання, виведений в Львівській філії
Інституту садівництва УААН, від схрещування сортів Мліївський червоний і Сливовий. Селекціонери К.Н.Копань, В.П.Копань, З.А.Шестопал.
Кущ середньорослий, напіврозкидистий, пагони товсті, околюченість середня.
Ягоди темно-червоні, великі, вагою 3,5-6,5 грамів, смак приємний, кисло-солодкий, шкірка міцна, без опушення. Ягоди універсального призначення.
Сорт стійкий до борошнистої роси і інших грибкових хвороб, відзначається високою урожайністю і швидкоплідністю.
Сорт аґрусу середньо-пізнього терміну достигання, виведений в Мліївському інституті помології ім. Л.П.Симиренка І.О.Миколайчуком. Кущ розлогий, необхідно формувати обрізуванням на бруньки, що ростуть вверх або в середину куща, або встановлювати каркас щоб ягоди не лягали на землю. Пагони формує тонкі і середньої товщини, майже без колючок. Поодинокі, неагресивні колючки інколи бувають в нижній частині пагона.
Красень стійкий до борошнистої роси та інших грибкових хвороб. Морозостійкість висока. Можна розмножувати здерев’янілими живцями.
Ягоди подовгасто-овальні, темно-червоні, без опушення, вага ягід 4-6 грамів. Смакові якості високі, чим вигідно вирізняється від інших сортів. Сорт перспективний для аматорських і фермерських господарств. Форма куща не підходить для комбайнового збирання урожаю. Краще росте на родючих ґрунтах.
Сорт аґрусу середнього строку достигання, отриманий в ВНДІ садівництва ім. Мічуріна, від схрещування сортів Чорний негус і Фінік селекціонером К.Д.Сергеєєвою.
Кущ має велику силу росту, прямі, товсті пагони. Околюченність середня, присутні тільки одинарні, короткі колючки, розміщені майже по всьому пагоні, але вони не агресивні.
Ягоди великі, вагою 6-10 грамів, видовжено-овальні, темно- зелені, малахітові, відповідають назві сорту, з помітним жилкуванням, опушення відсутнє.
М’якоть зелена, приємного кислуватого смаку, має своєрідний, властивий тільки даному сорту присмак. Ягоди використовуються для технічної переробки на початку достигання.
Сорт має високу стійкість до борошнистої роси, середню до плямистостей листя.
Сорт аґрусу раннього строку достигання, виведений від схрещування сортів Мліївський червоний і Сливовий в Львівській філії Інституту садівництва УААН.
Кущ сильнорослий, слаборозкидистий, з прямостоячими товстими пагонами. Околюченість висока, довгі , подвійні і одинарні шипи розміщені перпендикулярно до пагона, кінці загнуті до низу. Працювати з такими кущами потрібно обережно.
Борошнистою росою сорт вражається слабо, до інших грибкових хвороб стійкий. Морозостійкість висока. До умов вирощування невибагливий, має підвищену посухостійкість. Можна розмножувати здеревянілими живцями.
Ягоди округло-овальні, темно-червоні, з слабим опушенням, вага 3,7- 6,3 гр. Смак відмінний, десертний, один з найсмачніших з ранньодостигаючих сортів.
Сорт аґрусу пізнього строку дозрівання, виведений в ВНДІ садівництва ім. Мічуріна, від схрещування сортів Каптіватор і Безшипий. Автори сорту К.Д.Сєргєєва і Т.С.Звягіна.
Кущі сильнорослі, слабо розкидисті, пагони товсті, прямі. Околюченість нище середньої. Одинарні шипи є тільки в нижній частині пагона. Сорт слабо пошкоджується борошнистою росою, до інших грибкових хвороб стійкий. Морозостійкий.
Ягоди великі, світло-червоні, вагою 4-6 грамів, подовгасто-грушевидної форми, без опушення, з слабким восковим нальотом. Смак приємний, освіжаючий, солодкий, має легку кислинку. Високоурожайний, завязує велику кількість ягід, щоб витягти урожай необхідний високий агрофон.
Цінується за високі смакові якості.
Сорт аґрусу середнього строку достигання, виведений в Інституті садівництва, від схрещування сорту Рясний з гібридною формою 6399.
Кущ середньорозлогий, середньозагущений, помірної сили росту. Пагони середньої товщини, околюченість висока. Більшість шипів одинарні, подвійних мало, ще менше потрійних, шипи тонкі і гострі. Стійкість до грибкових хвороб дуже висока, морозостійкість достатняя.
Ягоди, округло-овальні, світло-жовті, мають гарний зовнішній вигляд. Шкірка злегка опушена, з слабким восковим нальотом або без нього. Середня вага ягід 6,5 грамів. Смак приємний, кислосолодкий. Призначення ягід універсальне.
Славута високоурожайний сорт, придатний для промислових і аматорських насаджень.
Сорт аґрусу середньопізнього строку достигання, отриманий ВНДІ садівництва ім.І.В.Мічуріна від запилення сіянця 21-52 сумішшю пилку Фінік, Зелений бутилочний, Бразільський, Сіянець Маурера селекціонером К.Д.Сєргєєвою. Відзначається високою посухостійкістю, морозостійкістю, стійкістю до борошнистої роси і інших грибкових хвороб.
Кущ формує високорослий, густий, слаборозкидистий. Пагони товсті, прямостоячі, шипуватість дуже мала. Шипи короткі, одинарні, зустрічаються тільки в нижній частині пагона.
Ягоди середнього розміру, округло-овальні, вагою 3 грами, при повному дозріванні темно-коричневі, майже чорні, з невеликим восковим нальотом. Смак ягід десертний, солодкий, кислоти мало, універсального призначення. Урожайність середня — 10-14 т/га.
Сорт цінується за невибагливість до умов вирощування, слабошипуватість пагонів, швидкоплідність.
В нас саджанці агрусу можна купити по ціні 20гр. Дивись прайс