Диплоїдна слива — характеристика сортів
Генерал
Сорт аличі, виведений в Артемівській дослідній станції розсадниківництва від вільного запилення сорту Обільна, селекціонери Л.І.Тараненко, В.В.Павлюк, В.В.Ярушніков.
Дерева високорослі, формують широко пірамідальну крону, морозостійкість і стійкість до грибкових хвороб високі. Морозостійкість квіткових бруньок нища від середньої, при температурі -25 спостерігались значні підмерзання. Рекомендуємо садити в захищених від вітрів місцях.
Плоди великі, середня вага 45-60 грамів, найбільші до 70г, округло овальні, темно-червоні, пруїновий наліт слабкий, або відсутній. М’якоть щільна, приємного кисло-солодкого смаку. Достигають пізно, у Волинській області в середині серпня, не одночасно. Придатні для споживання свіжими, консервування, виробництва соків. Кісточка маленька, в окремі роки добре відділяється від м’якоті.
Урожайність помірна, плоди розміщуються на гілках не густо, це запобігає ураженню плодовою гниллю. Сорт самобезплідний. Добре запилюється Кубанською Кометою. Алича Генерал перспективна для любительських і промислових насаджень.
Сорт аличі виведений в Кримській дослідно-селекційній станції Всеросійського НДІ рослинництва ім. М.І. Вавилова. Отриманий від схрещування Сливи китайської Скороплідна і аличі Піонерка. Селекціонери: Г.В.Єрьомін, С.Н.Забродина.
Дерево слаборосле, формує плоскоокруглу достатньо широку крону, в 6-річному віці має висоту 3,2м. і ширину 5,6м. Морозостійкість і стійкість до грибкових хвороб високі. Дуже швидко плідна, квіткові бруньки закладає ще в плодорозсаднику.
Плоди великі округлі вагою 50-55г, темно-бордові з чорними цятками і сизим нальотом. Обов’язково нормувати урожай і вкорочувати прирости, не перегружати.
М’якоть жовта, дуже соковита, приємного кисло-солодкого смаку. Дозрівають дуже рано, з кінця липня, чим вигідно вирізняється від інших сортів. Кісточка маленька, напіввідділяється від м’якоті.
Урожайність висока і стабільна, при перевантаженні урожаєм плоди дрібнішають. Сорт частково самоплідний, і є добрим запилювачем для інших сортів аличі. Добре переносить весняні заморозки.
Кубанська комета найбільш адаптивний і найбільш поширений сорт. Цінується за раннє достигання плодів.
Колоноподібна Єрьоміна — цікавий сорт диплоїдної сливи, характеризується високою морозостійкітю і невибагливістю до умов вирощування. Формує компактну тополеподібну крону, висотою до 3,5м. Достиганя плодів з 20 серпня до початку вересня. Плоди дуже великі, середня вага 70гр, максимальна 85гр, шкірка бордова вкрита густим пруїном, тому виглядають майже чорними. Мякоть приємного, аличевого смаку, кісточка напівідділяється.