Суниця садова
Новий сорт суниці короткого світлового дня, виведений в університеті Каліфорнії.
Кущ формує високорослий, листя велике, насиченого зеленого кольору. Відзначається високою стійкістю до грибкових хвороб. В умовах Західного Полісся дає два урожаї. Перший урожай в середині липня, другий з середини серпня до заморозків. Ягоди достигають і мають хороший смак навіть пізно восени.
Ягоди вагою 30-40 грамів, конічні, з гострим кінчиком, насиченого червоного кольору, найсмачніші коли кінчик почервоніє. М’якоть щільна, хрумка, нагадує смак черешні, присмак солодкий. Ягода першого плодоношення може загнивати, другого не перестигає і не гниє, навіть після дощів. Транспортабельність ягід висока, добре зберігаються 3-5 днів.
Сорт вибагливий до грунтів і вимагає високої агротехніки, як і всі сорти, що дають два урожаї.
Монтерей також перспективний для вирощування в теплицях, так як для достигання ягід непотребує багато тепла.
Розана київська
Ранній сорт суниці садової виведений в Інституті садівництва УААН, селекціонерами В.П.Копань, К.М.Копань, В.В.Павлюк від схрещування сортів Октава і елітної форми 90-10-45.
Кущ формує середньорослий, напіврозлогий, утворює велику кількість розсади.
До грибкових хвороб проявляє високу стійкість.
Ягоди великі, вагою до 40г, тупоконічні, яскравого червоного забарвлення, достигають в перших числах червня. Смак приємний, кисло-солодкий. Середня урожайність 20ц/га.
Розана київська придатна для вирощування на промислових плантаціях, як невибагливий, високопродуктивний ранній сорт.
Пізньостиглий сорт суниці виведений 1997році в Англії, від схрещування сортів Віма Тарда і Вікода.
Кущі формує середньорослі, прямостоячі, має високу життєздатність і посередню стійкість до борошнистої роси, високу до плямистості листя і сірої гнилі. Сорт невибагливий до ґрунтів і умов вирощування.
Ягоди великі, вагою 30-50 грамів, правильної конічної форми, мають насичений червоний колір. Дуже смачні і ароматні в повній стиглості. Транспортабельність дуже висока.
Один із кращих пізніх сортів для нашої зони.