Живці для щеплення
В нашому плодорозсаднику можна купити живці для зимового і весняного щеплення. Довжина 40- 50 см., товщина від 0.5 до 1,5 см. Всі живці нарізаються з маточних дерев, які не плодоносять і спеціально для цього вирощуються. Всі сорти перевірені і добре зарекомендували себе в умовах Західного Полісся, також мають гарні відгуки в інших регіонах. Реалізацію живців починаємо з 15 грудня і закінчуємо 5 березня, для літнього окулірування — липень, серпень. Ціна живця 50см — 20гр.
Яблуня — Альва, Рубінола, Флоріна, Топаз, Вільямс Прайд, Ювілейне Дельбара, Імант, Опал, Оріон, Луна, Цвіт Кароліна, Калвіль сніговий, Грінслівз, Голіда,
Груша — NJO, Конференція, Ксена, Амфора, Таврическая, Карола, Радана, Ізольда, Ред сенсейшен, Сілк кінг, Конкорд, Вижниця, Тревінка, Микола Крюгер, Стрийська, Етюд Київський, Юнська лепотіка, Давид, Улюблена Клаппа, Ліра, Сокровище.
Слива — Амерс, Стенлей, Чачакська рання, Блюфрі, Катінка, Ханіта, Блубел, Герман, Жовта Афаська, Штутгарт.
Диплоїдна слива — Кубанська комета. .
Абрикос — Бетінка, Харогем, Харград, Хароджой, Сільверкот, Харостар.
Вишня — Ночка, Ксенія, Жадана, Ерді Ботермо, Чудо-вишня, Молодіжна, Шалунья, Малишка, Богуславка.
Черешня — Мерхант, Лапінз.
Персики — Харнас, Канадіан Хармоні, ФФ-23, Шугар Тайм, Харблайзер, Бік Топ, Річ Мей.
Вишню рекомендуємо окультурювати весною в полі, способом окулірування, бруньку не замотувати, тобто залишати відкритою, плівку знімати при простанні бруньки до 2-3см. Тоді або трохи раніше вирізати пагін вище місця щеплення, бажано на «шип» 10-15см. Якщо заокулірована брунька викидає бутони, що часто буває у вишні, їх необхідно вирізати манікюрними ножицями, або відщипувати (самі бутони, а не всю бруньку), допускати цвітіння не можна — саджанця тоді не буде. Окулянти обов’язково поливати, щоб на щитку проросли сплячі бруньки, якщо проросте їх декілька то, залишають більшу, інші відщипнути. Залишений шип вирізати в середині літа.
Живцем вишню можна щеплювати , якщо останній має товщину не меншу ніж 8мм, бажано способом поліпшене кополювання. Бруньки на живцю мають бути обов’язково сплячими, загалом цю операцію слід проводити як найраніше, з початку березня.
Також весняне окуліруваня, можна робити і для інших кісточкових — сливи, аличі, абрикоса. За гарного догляду саджанці встигають вирости до 120см і більше.