+380994087762 +38097 2231 687
info@mysad.org.ua
Волинська обл. м. Ковель

Терміни посадки чорної, червоної смородини, аґрусу, калини

маточні кущіСадити дані ягідні кущі найкраще восени. Весною ці культури дуже рано починають вегетацію, тільки сходить сніг і температура піднімається вище нуля, в них починають розпускатись бруньки.
Зокрема смородина і аґрус 1 квітня вже мають маленькі листочки. Отже посадити її необхідно десь до 15 березня. Коріння пересаджених рослин приживлюється приблизно два тижні.
Для весняної посадки площа повинна бути  приготовлена з осені. Хоча після сходження снігу будеще дуже мокро, проте з посадкою зволікати не можна. Садіть прямо в болото, тоді можна не поливати. Взагалі-то дані культури приживлюються дуже добре. Можлива і пізніша посадка, але догляд має бути ретельним під час першої половини вегетації.
Найкраща ж осіння посадка. Починати посадку можна з кінця вересня. В цей час в розсаднику саджанці ще повністю з листям. З викопаного саджанця їх необхідно обшморгнути рукою, з низу вверх. Якщо черешки залишились, це нічого. Невизрівший верх зріжте, сантиметрів 20.
Для чого обшморгується листя? Якщо саджанець викопаний, коріння його перестає подавати поживні речовини до листя, а листя ще живе, і починає використовувати запаси поживних речовин, які містяться пагонах і корінні. Проте великі розсадники листя не обшморгують, а прикопують саджанці разом з листям, тому що обшморгування процес трудомісткий. Втрата поживних речовин можливо недуже впливає на стан саджанців, тим більше, що наземна частина після посадки зрізується на 3-4 бруньки. На плодових деревах листя  краще обшморгувати.
Отже садимо кінець вересня,  жовтень, листопад. Науковці рекомендують посадку за два тижні до замерзання ґрунту. Коли  ж  замерзне ґрунт ніхто точно не знає.
Спираючись на власні дослідження, я рекомендую проводити посадку смородини, аґрусу, малини, калини до тих пір поки не замерзне ґрунт. Інколи приходилось садити за один день до настання зими, в середині грудня. Результат був добрий, і нічим не відрізнявся від раніших строків посадки. Дослідження проводились в умовах Західного Полісся, у Волинській області.
Дані культури можна садити у лютневі вікна. Хоча садити не зручно, дуже мокро, але це краще ніж запізня весняна посадка. Тим, що після потепління знову прийде зима, перейматись не треба—ці культури достатньо зимостійкі.
Отже, для смородини, агрусу, калини найпізніша осіння чи зимова посадка краща за весняну.

Category: Статті