+380994087762 +38097 2231 687
info@mysad.org.ua
Волинська обл. м. Ковель

Вирощування смородини і знищення шкідників

(наступні сезони)

Сорти смородини української і російської селекції відзначаються високою зимостійкістю. За 10 років спостережень, в умовах Західного Полісся, підмерзань не спостерігалось. Найнижча температура зафіксована -32 гр. Також дані сорти витримують заморозки під час цвітіння, які часто в нас бувають. Дощова погода під час цвітіння, інколи призводить до того, що грона  не повністю виповнені. Це дещо знижує урожайність, хоча вона все одно висока.

Весною необхідно оглянути насадження, повирізати поламані пагони, якщо є.

Дуже важливо видалити бруньки, де зимує бруньковий кліщ. Ці бруньки не розпускаються, і мають вигляд качанчиків капусти, самого кліща не видно. Цю роботу не обхідно провести до 1 -5 квітня, щоб кліщі не розповзлися на інші бруньки і пагони.
Якщо ушкоджених бруньок на пагоні багато, то ці пагони вирізають і спалюють. Можливо ця робота трудомістка, але хімічна обробка знищить багато хижих комах і корисних кліщів, так як акарициди проти кліщів дуже отруйні. Тоді можливі спалахи популяцій різних листогризучих шкідників.

Другий шкідник, якого необхідно контролювати – це аґрусова тля. Паразитує на смородині і аґрусі. З 20 квітня пагони смородини потрібно ретельно оглянути. Якщо на них снують мурахи – це сигнал, тля вже розселилася. Уважно придивившись, її можна виявити на кінчиках молодих приростів. Це, спочатку, не великі купки по 5-20 особин. В цей період вона найбільш вразлива, тому саме зараз необхідно провести обприскування. В цей період, в нашій зоні, ще буває холодно, тому біопрепарат може не подіяти. Тоді обприскуємо, можна самі верхівки, якимось не дуже шкідливим  препаратом.

Ні в якому разі не треба чекати, поки тля закрутить листя, те що вже пошкоджено, чи захворіло  ніколи не відновиться. Виросте нове, але шкода вже заподіяна, урожайність може знизитись. Однієї, інколи двох обробок проти тлі вистачає, друга біопрепаратом.

Хижі комахи і їх личинки виїдають тлю, але масово вони з’являються пізніше, тому ближче до середини літа, шкідливість від тлі меншає.

Ще один шкідник смородини – склівка. Боротись з нею складніше. Профілактичні обробки гаупсином, після цвітіння, дещо зменшують кількість цього шкідника. На червоній смородині паразитує галова тля. Останнім часом вона з’являється і на чорній смородині. Про її наявність свідчать численні здуття червонуватого кольору на листках. Проти цього шкідника листя необхідно обробляти з нижньої сторони. Перший раз бажано системним інсектицидом, далі біопрепаратами. Інші шкідники не численні, і суттєвої шкоди не наносять.

Category: Статті