+380994087762 +38097 2231 687
info@mysad.org.ua
Волинська обл. м. Ковель

Застосування «Гаупсину»

Даний мікробіологічний препарат призначений для захисту садових і огородніх культур від грибкових хвороб і шкідників. Це досить вдале поєднання інсектициду, пестициду і азотного добрива в одному розчині.
Отже, препарат «Гаупсин» знищує ряд шкідників. Це різноманітні тлі, павутинного кліща, листогризучих гусениць, різноманітних плодожерок, вишневу і цибулеву муху, листоверок і шкідників винограду. Найефективніший на личинках першого покоління, доросліші дещо стійкіші.
Гаупсин застосовується для профілактики грибкових хвороб і ефективний на початковій стадії захворювання. Захищає від парші, кореневих гнилей, борошнистої роси, фітофторозу, моніліозу, борошнистої роси, переноспорози та ін.
Препарат являє собою водну суспензію бактерій Псевдомонада. В своєму складі має два штами В-306 і В-111. Це грунтові  бактерії, які прекрасно себе почувають в нейтральних і слаболужних грунтах. Живе тільки у помірно зволоженому середовищі, під мульчею. В сухому, орному грунті швидко гине. На листі препарат почуває себе добре, але по листю необхідно проводити повторну обробку через 12-15 днів.
Псевдомонада виділяє велику кількість антибіотиків, які вбивають патогенів.
Загибель, або відсутність багатьох шкідників на рослинах, що ростуть на грунтах багатих грунтовими бактеріями, була помічена ще у двадцятих роках минулого століття. Від гаупсину гине багато шкідників, зокрема такий небезпечний, як агрусова тля. В наших дослідженнях тля загинула на шостий день, після застосування препарату. Як бачимо, біопрепарати діють на шкідника повільніше, ніж хімічні речовини.
У всіх листогризучих і смокчучих шкідників травлення відбувається за допомогою спеціальних бактерій, які гинуть від гаупсину. На корисних комах препарат не діє, і є повністю безпечний для навколишнього середовища.
До хімічних препаратів відбувається швидке звикання шкідників. Бактерія Псевдомонада мінлива, тому шкідники до неї не звикають.
Також препарат «Гаупсин» використовується як азотне добриво. 5-6 літрів препарату на 1га с\г угідь замінює 150-200кг. аміачної селітри. Бактерія, в процесі дихання, вихоплює з повітря азот і утворює доступні для рослин азотовмісні сполуки. Даний азот, на відміну від мінеральних добрив, не накопичується у вигляді нітратів. Отже, цей препарат незамінний для вирощування екологічно чистої продукції.
Препарат розводиться у чистій дощовій або колодязьній воді. Один літр препарату на 50л. води. Вода має мати температуру 20-25 градусів. Після розведення необхідно почекати пів години, щоб бактерія ожила. Вносити препарат найкраще у вечірні години. У великих господарствах обприскують вночі.
Термін очікування – два дні. Через два дні можна вживати обприскані ягоди і фрукти.
Гаупсин сумісний з усіма пестицидами крім бордоської рідини і препаратів, що містять ртуть.
Препарат «Гаупсин» виготовляє підприємство «Агро-Захист» в місті Одеса. Є фасовка на один літр. Як і в більшості біопрепаратів, термін зберігання короткий. При температурі 4-10 градусів гаупсин зберігається до 6 місяців, при вищій – до 4 місяців. В кінці терміну зберігання кількість титр зменшується. Зберігати препарат потрібно в темному місці.
Відкриту ємність потрібно відразу використати, хай краще бактерія працює в грунті, ніж псується в пляшці.
Доступна ціна, широкий спектр дії роблять препарат «Гаупсин» дуже привабливим для вирощування екологічно чистої продукції.

Category: Статті