+380994087762 +38097 2231 687
info@mysad.org.ua
Волинська обл. м. Ковель

Посадка саджанців

  1. Після придбання саджанців, перед їх посадкою, кореневу систему бажано замочити у воді на 10-12 год, але не більше як на 24год. У воду можна додати стимулятори коренеутворення, продаються в магазині, додаються згідно інструкції.
  2. Перед посадкою коренева система саджанця не повинна перебувати на сонці більше 5 хв. Посадку проводити у похмурі дні, або вранці чи ввечері. Якщо день сонячний, то коріння повинно знаходитись у ємкості з водою, і звідти висаджуватись.
  3. В посадочні ямки не можна класти гною, листя, тирси, зерна та іншої органіки, а також сипати мінеральні добрива, тому що органіка перегниє і саджанець осяде, а висока концентрація добрив знижує приживлюваність і обпікає коріння. Можна добавляти тільки зрілий перегній, він має легко розсипатись. На бідних ґрунтах ямку копайте більшу, верхній родючий шар помістіть на дно ями, до коріння, а нижній на верх. Можна також завезти родючої землі.
  4. Після посадки полийте і грунт утрамбуйте, як вода всотається, то замульчуйте поверхню сухою землею, або торфом шаром 3-5 см. Через тиждень насадження огляньте, і якщо необхідно підсипте землею з міжрядь.
  5. Біля дерев карликів, напівкарликів, а також сливи, абрикоса, персика встановлюється кілок, і саджанець підв’язується до нього. На карликових деревах він має бути на протязі всього їхнього життя, на інших перші 3-5 років. Пояснюємо детальніше: коріння карликових підщеп крихке і легко рветься під час розхитування дерев вітром, приживлюваність знижується, а в плодоносних дерев можливі нахили і падіння. В кісточкових, в перші роки росту, зрощення в місці зчеплення не міцне, часто бувають відломи, то кілок обов’язковий. Кілок встановлюється з протилежного боку від щеплення (відлом відбувається назовні), або встановлюють два кілки. Підв’язується м’яким шнуром способом «вісімки».
  6.  Для щеп на вегетативних підщепах(карлики, напівкарлики) глибина посадки 25см., місце щеплення повинно знаходитись над грунтом, насіневі щепи висаджуються на ту саму глибину що й росли в розсаднику, тобто до кореневої шийки. Смородина, аґрус висаджуються, обов’язково, на 5-8 см глибше, можна похило, тоді кущ буде більшим. Малину заглиблювати тільки на 2 см.
  7. Основне підрізування щеп проводять тільки весною, до розпускання бруньок, якщо вони високі, то восени злегка вкорочують провідник. Весною бруньки, що розпустились на штамбі(стовбурі) обшморгують, видаляють поросль з коріння, якщо є. Саджанець обрізають на висоті 80-100см, 4-5 верхніх бруньок повинні бути добре розвинені. Якщо є скелетні гілки(саджанець кронований) їх вкорочують до 30-40 см. Формують деревце з центральним провідником, а на ньому 3-5 скелетні гілки першого ярусу. Це найпростіша формовка.
  8. Саджанці смородини і аґрусу можна обрізати восени, над поверхнею грунту залишають всього 3-4 бруньки. Малину обрізають також восени на висоті 5-10см, або на рівні ґрунту. Коріння малини і суниці садової має низьку зимостійкість, в перший рік, тому насадження мульчують листям, соломою тощо. Обов’язкове мульчування груші щепленої на вегетативній айві.
  9. Не забудьте захистити щепи від мишовидних гризунів і зайців, на ділянці встановіть снігозатримання.
  10. Схеми посадки: для яблунь на підщепі 54-118, Р-14 відстань в ряду 3м, міжряддя 5м, яблуня на Р-60, 62-396, груша щеплена на ІС 2-10 висаджується на 2м в ряду і 4м міжряддя, груша насіннева 4м на 7м., слива, абрикос, алича 4м на 6м. Для смородини і аґрусу зручні насадження з міжряддям 2м, а в ряду 80см. Малина висаджується в ряду через 50см, міжряддя для низькорослих сортів 2м, високорослих 3м. Можливі інші схеми посадки.

Бажаємо Вам щедрих урожаїв.

Тел. 099 4087 762     mysad.org.ua

Category: Статті